Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Żrodowska triumfuje w Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

Członkini kadry narodowej Maria Żrodowska triumfowała w 15. Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. Zawody z udziałem ponad stu kobiet odbyły się w dniach 14-15 czerwca na polu Mazury Golf & CC.

Pogoda szczęśliwie dopisała i przez dwa dni golfistki nie mogły narzekać na aurę. To sprzyjało grze, a zaprocentowało w wynikach. Główna część turnieju dostarczyła dużych emocji. Chyba największych podczas starcia koleżanek z kadry narodowej Marii Żrodowskiej i Dominiki Gradeckiej. Obie golfistki wygrywały już wcześniej w Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup.

Golfistki walczyły o najlepszy wynik brutto. Te dwie utalentowane zawodniczki prowadziły bardzo równą grę i prawie do końca nie było pewności, która z nich zwycięży. Ostatecznie Dominika Gradecka z wynikiem 153 uderzeń zajęła drugie miejsce. Maria Żrodowska do pokonania pola potrzebowała dwóch uderzeń mniej, co dało jej pierwsze miejsce. W tej samej kategorii Iga Józefiak zajęła miejsce trzecie (158 uderzeń).

Również klasyfikacja stableford netto w poszczególnych kategoriach handicapowych pokazuje zaciętą walkę o podium.

W kategorii 27,5-36,0 HCP bezsprzecznie zwyciężyła Kinga Zych (78 punktów). Za to dwie golfiski mocno rywalizowały o drugie miejsce. W końcu Aneta Czerwińska pokonała Annę Bagińską zaledwie jednym punktem, zdobywając w sumie 66 punktów.

Kategoria 21,5-27,4 HCP dostarczyła podobnych emocji. Małgorzata Najdek zdobyła 70 punktów i zajęła trzecie miejsce. O dwa punkty więcej zdobyła Anna Piaseczna-Piotrowska, zajmując drugie miejsce. O jeden punkt przebiła ją Marzena Kuna-Kabańska, która wspięła się na szczyt tej kategorii.

Nie obyło się bez niespodzianek. Brygida Morańska jednym mistrzowskim uderzeniem posłała piłeczkę prosto do dołka, trafiając hole in one! W nagrodę golfistka otrzymała od salonu Porsche Centrum Warszawa zaproszenie na event marki – Porsche On-Track. Zwyciężczyni będzie miała możliwość przetestowania aut na profesjonalnym torze rajdowym.

Kategorie pod patronatem

Kategoria 16,5-21,4 HCP zdominowana została przez Małgorzatę Yusufali, która 75 punktami zapewniła sobie pierwsze miejsce. 67 punktów Agnieszki Słowik dało miejsce drugie, a punkt mniej Beacie Bednarek zapewnił miejsce trzecie. Tę kategorię patronatem objął jeden z partnerów turnieju marka TAG Heuer.

Sensacyjnie wyglądała rywalizacja w kategorii najniższej 0-16,4 HCP, nad którą patronat objął salon Porsche Centrum Warszawa. Elżbieta Panas i Beata Traczewska-Skóra zdobyły po 66 punktów, a o zwycięstwie zadecydował countback. Pierwsza z golfistek zajęła miejsce trzecie, a druga drugie. Zaledwie jednym punktem obie zawodniczki pokonała Marianna Duczmal, która zajęła miejsce pierwsze.