Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

OOM – Łuczak i Moczarska mistrzami juniorów młodszych

Konstanty Łuczak (Open GC) oraz Maria Moczarska (Rosa Private GC) triumfowali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. We wtorek i środę w Kalinowych Polach rywalizowało 49 młodych golfistów i golfistek z całej Polski.

W pierwszej rundzie mierzyli się z upałem, druga przebiegała w chłodniejszej aurze, ale za to pokropił deszcz.

Z grona 33 chłopców najlepiej zaprezentował się Konstanty Łuczak, który w pierwszej rundzie zanotował 74 uderzenia, a w drugiej 76. Sumą +6 triumfował, zdobywając tytuł mistrza kraju tej kategorii wiekowej. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Bruno Machalica, na karcie zapisując 83 i 75 „strzałów” (suma +14). Brąz wywalczył Viet Nguyen (KG Lisia Polana), z zaledwie uderzeniem więcej, czyli +15.

U dziewcząt Maria Moczarska zwyciężyła z wynikiem +12, po rundach na 79 i 77. Wicemistrzynią juniorek młodszych została Malwina Cegła (Toya G&CC) z +16, a trzecie miejsce podium należało do Nataszy Klimko z Black Water Links GC, która finiszowała z +19.

Pełne wyniki dostępne są TUTAJ.

Kolejnymi ważnymi zawodami dla młodych graczy będą klubowe mistrzostwa Polski juniorów – 4-6 sierpnia w Gradi GC, a dalej juniorskie MP, zaplanowane na 20-22 sierpnia w Binowo Park GC.

Trwa też seria zasadnicza turniejów Audi Kids Tour i Audi Junior Tour.

OOM ma istotne znaczenie dla całego Systemu Sportu Młodzieżowego koordynowanego przez ministerstwo sportu oraz władze samorządowe. Zawodnicy rywalizują nie tylko o tytuł mistrza Polski w danej dyscyplinie sportu, ale również o punkty dla swoich regionów (gminy, powiatu, województwa) w ramach ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa.