Medale Mistrzostw Polski HCP wręczone

Zakończyła się trzydniowa rywalizacja w Mistrzostwach Polski HCP, czyli najliczniej obsadzonym turnieju serii mistrzowskiej, a równocześnie jedynym rozgrywanym w formacie stroke play netto.

Przez pierwsze dwa dni rywalizacja w poszczególnych grupach handicapowych odbywała się równolegle w Postołowie i w Tokarach. Gospodarzem niedzielnego finału było Postołowo Golf Club. Premierowego dnia uczestnicy zmagali się z silnym wiatrem, drugiego pogoda była wymarzona do gry, za to w finałową niedzielę tuż po ceremonii dekoracji spadł deszcz… również deszcz medali, które trafiły do najlepszych graczy siedmiu kategorii handicapowych.

Nie obyło się bez kolejnego hole-in-one. Tym razem na 11 dołku w wykonaniu Tomasza Paczkowskiego.

W grupie do 8,0 hcp triumfował Cezary Łosko (Mazury Golf & Country Club). W grupie od 8,1 do 11 złoto wywalczył jego klubowy kolega Jakub Czarzasty, który jeszcze w poprzednim roku wygrywał w w hcp między 14,1 a 17.

Wśród graczy z hcp między 11,1-14 swoją dominację potwierdził Marek Jelonek (GP Mikołów). W tegorocznej kategorii 14,1-16 zwyciężył Kazimierz Ceglewski (Słubice Golf Club). Mistrzem grupy 16,1-20 został Tomasz Czernik (Mazury G&CC).

W rozegrywanej w formacie stableford netto grupie hcp 20,1-23 na czele znalazł się Tomasz Pietrak (Modry Las GC), a w kat. 23,1-32 Andrzej Nydza (Play GC).

Kolejnym turniejem serii mistrzowskiej będą Klubowe MP Juniorów, które rozpoczną się już w środę w Gradi GC.