US Kids Poland – po dwudniowej rywalizacji 33 puchary rozdane

W dniach 30-31 sierpnia ponad 120 juniorów – najmłodszych jak i starszych dzieci – już po raz drugi rywalizowało na Kalinowych Polach w turnieju US Kids Poland! W tym roku frekwencja była bardzo duża, tak jak i przekrój wieku uczestników turnieju.

Najstarszy zawodnik miał 21 lat a najmłodszy… 5, był nim Konstanty Szweycer, który odebrał nagrodę dla najmłodszego uczestnika zawodów. Juniorzy rywalizowali łącznie w sześciu grupach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców. Zabrakło jedynie reprezentantek kategorii dziewcząt poniżej 21 roku życia, a w sumie rozdano 33 puchary.

Zwycięzcy każdej kategorii oprócz nagród rzeczowych otrzymali najcenniejszy upominek – kwalifikacje do europejskiego finału US Kids.

Pogoda jak w całej Polsce nie sprzyjała rozgrywkom, choć i tak była lepsza niż prognozowana. Niestety deszcz nieraz zmoczył juniorów, a wiatr podczas drugiej rundy na pewno nie ułatwiał zadania, mimo to  zawodnicy dzielnie rywalizowali o tytuł najlepszego. Turniej odbył się pod patronatem PGA Polska, a punkty uzyskane w turnieju zaliczane były do rankingu juniorów Polskiego Związku Golfa.

Dzieci do 10 roku życia codziennie rozgrywały 9 dołków z pomarańczowych tee, starsi po 18 dołków, a rywalizacja prowadzona była wyłącznie w klasyfikacji stroke play brutto.

W kategorii U8 wśród dziewcząt najlepszy rezultat – 83 uderzenia uzyskała Julia Fijałkowska, osiem uderzeń więcej uzyskała Quin Chin Nguyen, a trzecie miejsce należy do Heleny Gałązki.

Wśród chłopców w tym samym wieku triumfował Theo Oderine uzyskując rewelacyjne 72 uderzenia. 9 uderzeń więcej zanotował Borys Partuszewicz, a Albert Piskorz był trzeci z sumą 89 uderzeń.

Natalia Domańska zwyciężyła w kategorii U10 z wynikiem 84 uderzeń, za nią uplasowała się HA Vy Nguyen, trzecią lokatę wywalczyła Lena Szymańska. Miłosz Kupiec został triumfatorem wśród chłopców w tej kategorii wyprzedzając jednym uderzeniem Jana Pawluczuka. Trzy uderzenia więcej ma Sebastian Rogoziński i to jemu przypadło trzecie miejsce.

Na 18 dołkach w grupie U12 najlepiej spisała się Sophie Mckelvie wśród dziewcząt (189 uderzeń). Blanca Libera zajęła drugie miejsce, mając 9 uderzeń więcej. Trzecią lokatę uzyskała Aleksandra Charkiewicz.

Najlepszy wśród chłopców był Antoni Fijałkowski z 154 uderzeniami na karcie wyników. Jan Pyla, który zajął drugie miejsce, uzyskał 163 uderzenia, a Franciszek Moczarski był trzeci z rezultatem 177 uderzeń.

Countbackiem tymczasem rozstrzygnęła się walka o pierwsze miejsce wśród dziewcząt U14, w rezutacie to Maria Moczarska została triumfatorką w tej kategorii, przed Martyną Muchajer (obydwie miały 158 uderzeń), trzecia pozycja należy do Julii Cebuli.

Bezkonkurencyjny w grupie poniżej 14 roku życia wśród chłopców był Antoni Hawkins, który zagrał 145 uderzeń (+1) i zyskał 14 uderzeń przewagi nad Vietem Nguyenem, który zajął drugą lokatę. Trzeci był Emil Rudiak z sumą 169 uderzeń.

Również countbackiem zakończyła się rywalizacja o pierwsze miejsce w grupie dziewcząt U17. Finalnie na pierwszym stopniu podium stanęła Zofia Rzeźnik, przed Aleksandrą Wójcikowską ( 164 uderzenia) Trzeci stopień podium zajęła Emilia Dawid.

Gustaw Kawecki zwyciężył w grupie chłopców poniżej 17 roku życia, kończąc turniej z wynikiem 148 uderzeń (+4) przed Janem Branickim (152 uderzenia) i Tristanem Kolasińskim (157 uderzeń).

W najstarszej grupie sytuacja zmieniła się z rundy na rundę. Po pierwszym dniu liderem był David Shinto, który zagrał 3 uderzenia poniżej par pola. Dwa uderzenia więcej miał Kamil Nowak, który drugiego dnia turnieju zagrał identyczny wynik i tym samym z rezultatem 142 uderzeń (-2) zwyciężył wśród chłopców U21. David Shinto w drugiej rundzie zagrał o 10 uderzeń więcej i spadł na miejsce drugie. Michał Pigulski utrzymał trzecią pozycję i zakończył turniej z sumą 153 uderzeń.

W trackie turnieju odbyły się także dodatkowe konkursy dla rodziców i dzieci oraz Demo Day zorganizowany przez Golf Team.

W konkursie puttowania – Kramski putter – zwyciężyli Antoni Fijałkowski, Sophie McKelvie, Krzysztof Mielczarek, Damian Klinowski, Viet Nguyen oraz Dymitr Jasiński.

W Longest Drive rozgrywanym na Trackmanie  wśród opiekunów zwyciężyli Ola Pawłowska oraz Marcin Bartkowski. Najdalsze uderzenia wśród juniorów oddała Julia Cebula przed Martyną Muchajer i Marią Moczarską. Aż na 304 metry tymcasem posłał piłkę David Shinto, który wyprzedził w konkursie Gustawa Kaweckiego i Adama Maciejaka.

Natomiast w konkursie Nearest to the Pin zwyciężył Oliwier Onyszkiewicz.

To były dwa dni pełne emocji, a na następne rozgrywki zapraszamy za rok.

Organizatorem zawodów było Studio Gwiaździsta 5, a sponsorami Ostoja Chobienice, GolfTeam, Kaczamarek Electric, ChrońPesel.pl , Erga Caffe, Kramski Putter, Willa Swoboda.