Krawczyńska wygrywa Golf Mad Junior Open

krawczynska matylda madgolf 2022

Matylda Krawczyńska zwyciężyła w rozegranym w Turcji turnieju 5th Golf Mad Junior Open 2022, a Nina Pitsch zajęła drugie miejsce w gronie dziewcząt poniżej 16 roku życia. Łącznie na polu Cornelia Golf Club w Belek między 17 a 19 lutego rywalizowało ośmiu biało-czerwonych.

Czułam się świetne, panowała bardzo przyjemna atmosfera. Graliśmy dwie rundy próbne, potem jedynie trenowaliśmy, wiec mieliśmy trzy dni na przygotowanie się do turnieju. Pole okazało bardzo wąskie, wymagało dużo precyzji, więc mimo że nie było długie to strzały należało dobrze przemyśleć” – opowiadała triumfatorka.

W kolejnych rundach Krawczyńska zanotowała 72, 73 i 76 uderzeń.

Pierwszą rundę grałam dobrze. Zdarzały się błędy, ale dobrze się z nich ratowałam. Drugiego dnia było już gorzej – nie trafiałam puttów, co kosztowało sporo uderzeń. Do finałowego dnia podeszłam z dużym spokojem, grałam swoje i nie patrzyłam na przeciwniczki” – wspominała.

Po oddaniu kart okazało się, że sumą 222 Matylda remisowała z Rosjanką Ekateriną Petrovą, zatem niezbędna okazała się dogrywka, którą obserwowało wielu kibiców.

Nie ukrywam, że trochę stresowałam się tym play offem, bo wiedziała, że moja przeciwniczka jest mocna, jednak mój caddie był ze mną i mnie uspokajał. Grałyśmy dwa dołki: pierwszy zakończył się remisem, a na drugim najpierw ona nie trafiła w green, dając mi szansę na wygraną, jednak i ja popełniłam błąd. Chippowałam pierwsza. Flaga straszna. Na początku to zagranie potrzebowało dużo spinu, a moja piłka nie leżała w dobrej pozycji, jednak chip okazał się dobry – skończył tak 1,5 m za flagą. Ekaterina zachippowała druga, a jej piłka skończyła metr od flagi. Mój putt okazał się trudny – mocno z górki right to left, więc mówiąc szczerze to nie byłam pewna, czy uda mi się go trafić. A jednak tak się stało, za to moja przeciwniczka nie trafiła swojego, więc wygrałam turniej i byłam przeszczęśliwa!” – relacjonowała najlepsza zawodniczka w U16, jak i triumfatorka wśród wszystkich rywalizujących dziewcząt.

Turniej notowany był w WAGR, więc Krawczyńska zaliczyła mocny awans w tej światowej klasyfikacji.

Zwycięzcą kategorii „Overall Boys” został Ukrainiec Mykhailo Golod, który finiszował z rezultatem 212 (-4 ). W U16 zaraz za Krawczyńską uplasowała się jej koleżanka z kadry – Nina Pitsh, więncząc turniej z +12.

Dobry występ zanotowała także Kinga Kuśmierska – piąte miejsce oraz Maria Moczarska, która zajęła pozycję dziewiątą. Na wysokim piątym miejscu w U16 uplasował się Antoni Hawkins, natomiast Maciej Janusiewicz zajął miejsce 9 w U21.

W  grupie U12 (stableford) rywalizowali Leopold Proctor i Franciszek Moczarski, zajmując odpowiednio ósme i dziewiąte miejsce.

Wyniki dostępne są TUTAJ, po zalogowaniu do aplikacji.