Audi Junior Tour – dobre wyniki i słabsza pogoda w Armadzie

279079714 5592442327435975 6763165419166105455 n

Dwudniowy Audi Junior Tour na polu Armada GC rozpoczął tegoroczny cykl juniorskiej serii, w tym sezonie rozgrywany w wyższej kategorii rankingowej. Choć – jak to wiosną na Śląsku bywa – pogoda była zmienna, to juniorzy zaprezentowali świetną formę.

Sobota była słoneczna, za to w niedzielę rywalizacji towarzyszyły już przelotne opady deszczu.

Co ciekawe, w drugiej rundzie aura była słabsza, za to wyniki lepsze. Część z graczy uzyskała naprawdę życiowe rezultaty. Pogoda była zamawiana, ale widać, że moje podanie zostało odgórnie odrzucone. Natomiast mam przesłanki mówiące o tym, że zaczynam dobry sezon” – wspominał dyrektor zawodów Marek Gaik.

W kategorii głównej (SP brutto, bez podziału na płeć) triumfował Mikołaj Puła (Wrocław GC) po rundach na 74 i 76 uderzeń. Uderzenie więcej wykonała Anna Grzewocz (Armada GC), która po sobotniej rundzie na 80 strzałów, w niedzielę zapisała rewelacyjne 71 na karcie. Trzecie miejsce wywalczył Marcin Łukasiuk (Opolski KG), który podobnie jak Ania finiszował z +7, ale countback zdecydował o takiej klasyfikacji na podium.

Wśród juniorek zwyciężyła reprezentująca gospodarzy Emilia Dawid przed Hanną Derej (Tyski KG) i Kają Leleń (Armada). U juniorów za Pułą uplasował się Marcin Łukasiuk (Opolski KG) i Szymon Chamera (GP Mikołów). U juniorek młodszych wygrała Julia Cebula (Armada). Za nią na podium stanęły Hanna Jarzyna (WTG) i Martyna Staniszewska (Armada).

Najlepszym juniorem młodszym turnieju był Viet Nguyen (First Warsaw G&CC). Drugie miejsce w tej kategorii wiekowej zajął Jan Pyla (Kraków Valley), a trzecie Tymon Tymoniewicz (Armada).

Grzywocz była jedyną golfistką w kat. 19-21, za to wśród panów w tym wieku triumfował Kamil Sikora (Kraków Valley Golf & Country Club) przez Przemysławem Kowalikiem (Golf Park Mikołów).

Gaik podkreślił, że choć zmiany regulaminowe podniosły poziom turniejów AJT, to jednak dalej panuje koleżeńska atmosfera. „Nie ma zawziętości, jest czysto sportowa walka, a poza polem widać że większość dzieci się zna i lubi ze sobą spotykać na turniejach” – mówił.

Wyniki powyższych oraz pozostałych kategorii TUTAJ.

Kolejny turniej AJT odbędzie się w First Warsaw Golf w dniach 2-3 maja, natomiast w sobotę 30 kwietnia swoje zmagania rozpoczną dzieci. Wtedy to na polu golfowym Zawarcie w Gorzowie Wlkp. startuje Audi Kids Tour.