Kuśmierska trzecia w R&A Girls U16 Amateur Championship

Kinga i Kleo R&A

Kinga Kuśmierska (Armada GC) zaliczyła świetny występ w R&A Girls U16 Amateur Championship! Po trzech dniach rywalizacji w Enville Golf Club koło Birmingham zajęła trzecie miejsce, choć niewiele dzieliło ją od triumfu. Na karcie zapisała +8 (224 uderzenia), czyli dokładnie tyle co Isla McDonald-O’Brien, jednak zasada countback zdecydowała o tym, że to Angielka zajęła drugą pozycję.

Triumfowała Szkotka Grace Crawford z +4 na finiszu.

W Anglii rywalizowała także Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC), która z sumą +18 (79, 80, 75) zajęła 21. miejsce.

Pierwszego dnia Kinga zagrała 77 strzałów, a suma +5 plasowała ją na dzielonej dziewiątej pozycji. Kleopatra z dwoma uderzeniami więcej była na pozycji T20. Drugiego dnia Kuśmierska zabłysnęła 73 strzałami, po których do finałowej rundy przystępowała w leaderflghcie.

W decydującą niedzielę na karcie dopisała 74 uderzenia.

54-dołkowy turniej bez cuta, pierwszy raz został rozegrany w Fulford w 2018 r. Został wprowadzony przez The R&A, aby rozwijać dziewczęcy golf w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także otworzyć nowe drogi do elitarnego poziomu amatorskiego dla wiodących młodych graczy z innych krajów. W rywalizacji mogą uczestniczyć jedynie 72 golfistki, a głównym kryterium przyjęcia był handicap, jakim się legitymują.

Obie zawodniczki od razu po turnieju szybko udają się na Słowację, gdzie już jutro mają rundę treningową przed wtorkowym startem w Slovak Match Play Amateur Championship 2022.