Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Pedryc najlepszy w Przesiep Open

przesiep22 00226

W czwartek 9 czerwca zakończył się Przesiep Open – turniej rankingu światowego WAGR i kategorii Super rankingu sportowego PZG. Niespodzianek nie było – po zwycięstwie w mistrzostwach Polski match play, a tydzień później w międzynarodowych mistrzostwach Polski mężczyzn, najlepszy polski amator, Alejandro Pedryc wygrał też Przesiep Open by mitukiewicz.pl

Mój mindset był taki, aby skupić się na graniu mądrego i rozważnego golfa. Miałem to w głowie podczas rund zarówno na Gradim, jak i w Postołowie. Wiedziałem, że bardzo dużo trenowałem podczas pobytu w Stanach, a jak zacząłem widzieć strzały, nad którymi pracowałem, to dało mi to dużo pewności siebie” – skomentował Pedryc.

Rundy 68, 65 i 70 dały mu aż 10 uderzeń przewagi nad drugim zawodnikiem turnieju, Andrzejem Wierzbą (72, 73, 68). Trzecie miejsce z trzema uderzeniami straty do Wierzby zajął jedenastoletni Antoni Fijałkowski (74, 72, 70). Wszyscy zawodnicy na podium to reprezentanci Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

Do gry w finałowej rundzie zaproszony został Mateusz Gradecki, zwycięzca turnieju European Challenge Tour. Jego obecność przyciągnęła wielu kibiców, którzy mieli okazję zobaczyć mnóstwo doskonałych uderzeń.

Bardzo przyjemnie grało mi się z Matim. Dobrze się kolegujemy i czuję, że w wielu różnych aspektach jesteśmy bardzo podobni. Życzę mu, żeby dalej osiągał sukcesy na turniejach zawodowych. Ciężko na to pracuje” – podsumował Alejandro.

Celem Przesiepu jest pokazanie, że golf jest sportem dla wszystkich. W ubiegłym roku zagrał Adrian Meronk, w tej edycji gościnnie wystąpił Mateusz Gradecki, o najwyższe miejsca rywalizują najlepsi reprezentanci kadry narodowej. Grają również osoby, które niedawno zdobyły Zieloną Kartę, a dzięki wielu kategoriom turniejowym, każdy może poczuć rywalizację. Przekaz jest jasny – golf jest dla wszystkich” – powiedział Adam Mitukiewicz, pomysłodawca i organizator turnieju.

Alejandro dodał, że lubi grać w Przesiepie, bo „zawsze atmosfera jest super, gra dużo moich znajomych, więc po prostu jest duży fun! Nagrody i punkty do WAGRu są oczywiście kuszące, ale to nie dla nich gram w Przesiepach”.

W Przesiepie Klasycznym brutto zwyciężył Wojciech Grzegorzek, w kategorii netto triumfował Michał Wróbel, a wśród nowicjuszy najlepszy był Rami Arouri.

Sponsorem generalnym turnieju był Philips TV & Sound.

Kolejna edycja turnieju odbędzie się 16-18 sierpnia, ponownie w Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Więcej informacji i zapisy na www.przesiep.pl

Tekst: materiały prasowe organizatorów