Trzy Polki na podium juniorskich mistrzostw Słowacji

podium

Trzy reprezentantki Polski stanęły na podium juniorskich międzynarodowych mistrzostw Słowacji: Kinga Kuśmierska zwyciężyła w gronie dziewcząt do lat 16, Matylda Krawczyńska była tam druga, a Maja Ambroziak druga w U18, zajmując równolegle trzecie miejsce w damskiej kategorii open. Łącznie w Penati Golf Resort startowało z powodzeniem piętnastu biało-czerwonych.

Kuśmierska triumfowała w U16 sumą +10, po rundach na 78, 74, i 74 uderzenia.
Pierwsza runda rozegrana została na parkowym polu Legend Course zaprojektowanym przez firmę Nicklaus. Kinga podkreśliła, że lepiej jej się grało na drugim polu – bardziej linksowym Heritage, na którym rywalizowano w niedzielę.

Było trochę krótsze, mi bardziej pasowało, choć poszliśmy na nie tak z marszu, gdyż runda treningowa odbywała się na Legend. Oba pola bardzo zadbane, pierwszy dzień był ciepły, ale nie gorący, za to później przyszło nam się zmagać z upałami” – opowiadała.

Polka w torbie miała 4 litry wody, ale po dziewięciu dołkach dołożyła kolejne dwa litry.

Zaledwie uderzenie więcej od Kingi zanotowała Matylda Krawczyńska, zajmując tym samym drugie miejsce. Siódma w tej kategorii była Nina Pitsch, a dziewiąta Martyna Muchajer. Na pozycji dziesiątej uplasowała się Kleopatra Kozakiewicz, za to na dwunastym Julia Cebula.

U dziewcząt do 18 lat Maja Ambroziak wywalczyła srebro, świetnym wynikiem +3 (rundy na 72, 75 i 72). Do rundy finałowej nie awansowała Alicja Kulig. W U21 cuta nie udało się także przejść Natalii Michaś.

U chłopców do 16 roku życia Konstanty Łuczak zwieńczył występ na 10 miejscu.
W gronie juniorów rywalizujących w U18 Gustaw Kawecki zajął ósme miejsce, Jan Branicki trzynaste, a Łukasz Bogusz czternaste. Maciej Janusiewicz i Tristan Kolasiński zakończyli start po dwóch rundach.

Frekwencja na turnieju dopisała.

„Spodziewałam się prawie samych Słowaków, a przyjechało też trochę rywali z Austrii czy innych krajów. Ku zaskoczeniu, bo spodziewałam się, że część z nich pojedzie na rozgrywane w tym czasie mistrzostwa Niemiec” – tłumaczyła Kuśmierska.

Nadzór nad kadrą sprawowali trenerzy Alvin Brasseaux oraz Sebastian Grudzień.