Zalewska i Pedryc triumfują w międzynarodowych mistrzostwach Polski

dsc6571m

Trzeci rok z rzędu Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie) został międzynarodowym mistrzem Polski w golfie. Po trzech dniach rywalizacji w Postołowo GC mistrzynią kraju została Dorota Zalewska (Modry Las GC).

Pedryc zakończył turniej sumą -8, po rundach na 72, 68 i 68 uderzeń. Na kolejnych miejscach podium stanęli Niemcy – srebro wywalczył Otto Cedrik z -5, a brąz Marcel Rauch z -3 na finiszu.

W klasyfikacji krajowej drugie miejsce zajął Bartosz Bogusz (First Warsaw G&CC), a trzecie Jakub Dymecki (Tokary GC). Obaj zwieńczyli występ z -1 na karcie, a o kolejności na podium zdecydowała zasada countaback. Lepszą finałową rundę miał Bogusz – wykonał 71 uderzeń, a Dymecki 75.

U kobiet do zwycięstwa zaprowadził Zalewską wynik -4, uzyskany po rundach na 73, 68 i 71 strzałów. Druga była Maja Ambroziak (Mazury G&CC) z -2 (rundy na 71, 72, 71).

Słoneczny finał Zalewska zaczynała z dwoma uderzenia przewagi nad Mają. W ciągu dnia sytuacja ulegała jednak dynamicznym zmianom.

Szczególnie, że zawodniczka z Mazur po bogeyu na jedynce, na kolejnych dołkach pierwszej dziewiątki zanotowała… sześć birdie! Dorota miała na koncie trzy birdie, ale i dwa bogeye.

Maja grała po prostu bezbłędnie, a mi na początku zdarzyły się dwa głupie błędy plus nie wpadały putty. W pewnym momencie przegrywałam czterema uderzeniami, ale udało się odrobić, a dalej wygrać” – opowiadała Zalewska.

Trzecie miejsce zajęła Dominika Gradecka (Gradi GC). Choć wraz z Niemką Sirah Steinhoff zakończyły turniej na +3, to lepszą finałową rundę miała utytułowana Polka, zatem to niej trafił brązowy medal.

Pedryc i Zalewska wielokrotnie zdobywali medale mistrzostw kraju, a wspólnie po złoto sięgnęli w 2018 r.

Nie wiem, który to dla mnie tytuł mistrzyni Polski, chyba czwarty. Ale naprawdę wywalczony z całych sił, bo dzisiejsze starcie z Mają nie było łatwe. To naprawdę była niezła walka. Cieszę się, że w Polsce mam takie rywalki” – powiedziała Zalewska.

Karty na Gradi Polish Open zawodowego cyklu Pro Golf Tour wywalczyli Bartosz Bogusz, Jakub Dymecki, Michał Bargenda, Marcin Bogusz i Andrzej Wierzba, a wcześniej (podczas MP match play) Maksymilian Biały.

Medalistki dostały natomiast upominki od Polskiego Stowarzyszenia Golfa Kobiet.

Kolejnym turniejem serii mistrzowskiej będą międzynarodowe MP seniorów, zaplanowane na 17-19 czerwca w Kalinowych Polach.