Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

5 Stars Junior Cup – Dudek najlepszy w Sobieniach

5stars22 sob 00418

Przez upalne trzy dni między 27 a 29 czerwca Sobienie Królewskie gościły turniej 5 Stars Junior Cup. Warunki nie były lekkie, temperatura przewyższała 30 stopni Celsjusza, żar lał się z nieba, ale mimo wszystko juniorzy dzielnie rywalizowali.

W zawodach, kwalifikowanych do rankingu WAGR, udział wzięło ponad 70 juniorów, którzy walczyli w pięciu kategoriach wiekowych, osobno wśród dziewcząt i chłopców.

Najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej brutto uzyskał Franciszek Dudek – 205 uderzeń, osiem poniżej par. Po pierwszej rundzie Franek był na plus jeden i miał pięć uderzeń straty do lidera całego  turnieju, pochodzącego z Turcji – Cana Gurdenli oraz cztery uderzenie starty do Konrada Bargendy. W drugiej rundzie Franek zagrał 67 uderzeń i tym samym wysunął się na prowadzenie. Trzecia runda z wynikiem 66 uderzeń potwierdziła jedynie jego zwycięstwo.

„Najlepsza była dla mnie runda trzecia, bo była najbardziej stabilna. Szedłem przez pole nie robiąc praktycznie błędów, trafiłem dwa kluczowe putty na pary, wykorzystałem dwa prostsze dołki na birdie” – powiedział. „Najtrudniejsza była natomiast ta pierwsza runda. Po dzisiejszym dniu stwierdzam, że wolę być liderem i kontrolować, co wszyscy robią naokoło. Gram według tego samego planu i jestem cierpliwy wobec każdego uderzenia, ale patrzę i liczę i wiem, gdzie kto jest i gdzie ja jestem” – podsumował.

Drugi był Konrad Bargenda z 212 uderzeniami i to on zajął drugą lokatę w kategorii U21. Trzeci w tej klasyfikacji był Tarik Aslam, jeden z członków tureckiej kadry narodowej, która w silnym składzie przyjechała na turniej 5 Stars Junior Cup.  Wśród dziewcząt w kategorii U21 z wynikiem 222  uderzeń zwyciężyła reprezentantka Turcji – Irem Demir.

Wśród chłopców poniżej 18 roku życia triumfował jej rodak Can Gurdenli, który po pierwszej rundzie był liderem całego turnieju, uzyskując 67 uderzeń.  W rezultacie ukończył zawody z wynikiem 215. Drugi był Szymon Uzar, mając 11 uderzeń straty do zwycięzcy, a trzeci Mateusz Zygadło. Wśród dziewcząt U18 najlepszy wynik 223 uderzenia należy do Turczynki Sualp Zaynep, która uzyskała znaczącą przewagę nad kolejną w klasyfikacji Aleksandrą Wójcikowską oraz trzecią w tej kategorii Emilią Dawid.

Wśród chłopców poniżej 15 roku życia pierwsze miejsce zajął także pochodzący z Turcji Can Marco  Ozdemir z sumą 243 uderzeń. Drugie miejsce należy do Franco Ramosa (262 uderzenia), a trzecie do Aleksandra Orłowskiego.

Pośród dziewcząt w tej samej kategorii wiekowej zwyciężyła Denis Sapmaz z Turcji z sumą 224 uderzeń, Maria Moczarka była druga z sumą 231 uderzeń, a trzecia lokata należy do Nataszy Śladowskiej (253 uderzenia).

Karol Gil był pierwszy wśród chłopców U12 w kategorii stroke play  brutto uzyskując 258 uderzeń, a wśród dziewcząt w tym wieku najlepsza okazała się Sophie Mckelvie. Dla dzieci poniżej 12 roku życia przygotowano także kategorię netto. Wśród chłopców triumfował Leopold Proctor z rezultatem 199 uderzeń przed Igorem Śladowskim i Nguyen Hoang Nam. W netto pośród dwunastolatek triumfowała Natalia Domańska.

Wśród dzieci, które grały codziennie 9 dołków z pomarańczowych tee  pośród chłopców zwyciężył Theo Oderine przez  Franciszkiem Bancerzem. Najlepszą dziewczynką została Lena Szymańska, która wyprzedziła Nguyen Quin Chi i Helenę Gałązkę.

Następny turniej z serii 5 Stars Junior Cup już 11-13 lipca w  Gradi GC.

Turnieje odbywają się pod patronatem PZG.

tekst: materiały prasowe organizatorów