Dogrywki i hole in one na turnieju 5 Stars Junior Cup

300108698 595332542234115 1467820707161363824 n

Po trzech dniach zmagań, w czwartek zakończył się ostatni z turniejów 5 Stars Junior Cup w tym roku. Tym razem blisko 70. juniorów rywalizowało na polu Mazury Golf& Country Club.

Zawodnicy nie dość, że musieli rywalizować między sobą, to dodatkowo stanęli do nierównej walki z pogodą, która na pewno nie ułatwiała zadania. Pierwszego dnia przez pole przetoczyła się ulewa, która wstrzymała rozgrywki na około godzinę. Drugiego i trzeciego dnia na Mazury Golf & Country Club panował upał –  temperatura przekraczała 30 stopni, co dodatkowo utrudniało grę.

Po pierwszej rundzie wśród dziewcząt najlepszy rezultat – 72 uderzenia – uzyskała Matylda Krawczyńska, która kolejne dwie rundy kończyła z identycznym wynikiem. Najniższy wynik turnieju wśród dziewcząt uzyskała natomiast trzeciego dnia Martyna Muchajer – 71 uderzeń. Matylda była jednak faworytką w klasyfikacji generalnej i jej równa gra pozwoliła uzyskać pierwszą lokatę wśród dziewcząt w kategorii WAGR.

W pierwszym etapie rozgrywek wśród chłopców w klasyfikacji brutto prowadził Litiwin Kajus Pacauskas, który zagrał 68 uderzeń. Drugiego dnia najniższy wynik zanotował Maciej Janusiewicz – 69 uderzeń, trzeciego dnia ten wyczyn powtórzył Antoni Hawkins, co sprawiło, iż rywalizacja w kategorii chłopców WAGR była bardzo zacięta. Kajus Pacauskas ze względu na chorobę musiał wycofać się z turnieju przed trzecią rundą, więc  o pierwsze miejsce w kategorii generalnej walka toczyła się pomiędzy kilkorgiem zawodników. Po dwóch dniach prowadził Franek Dudek ale nie miał on znaczącej przewagi nad pozostałymi zawodnikami. W rezultacie 69 uderzeń w ostatniej rundzie Antoniego Hawkinsa doprowadziło do dogrywki, którą zresztą zwyciężył właśnie Antoni Hawkins.

W kategoriach wiekowych sytuacja zmieniała się dosyć dynamicznie z rundy na rundę.

Wśród chłopców dzieci zwyciężył po raz kolejny Theo Oderine, przed Krzysiem Bereszyńskim i Franciszkiem Bancerzem. Pośród dziewcząt z dużą przewagą zwyciężyła Lena Szymańska, drugą pozycję zajęła Nguyenn Quin Chi, a trzecia była pochodząca z Litwy Luka Pacauskaite

Wśród chłopców U12 brutto bezkonkurencyjny okazał się Karol Gil, który zanotował 259 uderzeń. W tej samej kategorii wiekowej netto triumfował Józef Trypens Lewandowski, przed Szymonem Otrockim i Michałem Dudarskim.

Wśród dziewcząt U15 pierwsze miejsce zajęła Martyna Muchajer z 222 uderzeniami, 11 uderzeń więcej miała zajmująca drugą pozycję Marysia Moczarska  a trzecia była Julia Cebula, która podczas ostatniego dnia turnieju zaliczyła hole in one!

Wśród chłopców poniżej 15 roku życia zdecydowaną , bo 8-uderzeniową przewagę, zanotował Antoni Hawkins i to on zajął pierwszą lokatę. Drugi był Antoni Fijałkowski, a trzeci Konstanty Łuczak.

Pośród juniorek do 18 roku życia triumfowała wspominana wcześniej Matylda Krawczyńska z wynikiem 216 uderzeń. Drugie miejsce należy do Kleopatry Kozakiewicz, która zapisała cztery uderzenia straty, a trzecie miejsce należy do Alicji Kulig.

Wśród chłopców w tej samej grupie wiekowej rywalizacja była na tyle zacięta, iż doszło do dogrywki – pomiędzy Maciejem Janusiewiczem, a Szymonem Chamerą. Obydwaj po dwóch dniach zanotowali 218 uderzeń. Dogrywka odbyła się na dołku numer 9 i zwyciężył w niej Maciej Janusiewicz. Trzeci miejsce należy do Mateusza Zygadło.

Wśród najstarszych chłopców najniższy wynik – 217 uderzeń – uzyskał Franciszek Dudek i to on po raz kolejny zajął w tej kategorii pierwsze miejsce. Drugi był Michał Pigulski z pięcioma uderzeniami straty, a trzeci był Alan Wadowski z 228 uderzeniami.

Tym samym zakończono serię 5 Stars Junior Cup. Organizatorzy już zapowiedzieli, iż w przyszłym roku cykl ten ponownie pojawi się w kalendarzu, a co więcej równolegle będą odbywały się turnieje dla grupy wiekowej 19-24.

tekst: A.Maliszewska/5 stars