Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

GolfSixes w Józefowie – młodzi gracze kontra upał

dsc 0648

W podwarszawskim Golf Park Józefów odbył się drugi turniej eliminacyjny nowej ligi juniorskiej GolfSixes. W upalną niedzielę na tym 6-dołkowym polu pitch&putt zwyciężyła drużyna z First Warsaw Golf and Country Club.

Ekipa w składzie Amelia Nyguyen, Jan Styczek, Magda Cieślak, Lu Yichen, Bruno Frańczak i Aleksander Dąbrowski uplasowała się na pierwszym miejscu z 11 punktami. Tuż za nimi, z sumą 9 punktów, uplasował się Golf Park Józefów, w barwach którego zagrali: Antoni Górski, Igor Karczewski, Maja Samsel, Andrzej Olesiejuk, Wiktoria Sypniewska i Zofia Pachecka. Te dwa teamy wywalczyły awans do turnieju finałowego.

Na ostatnie miejsce podium wskoczyli zawodnicy z KG Wierzchowiska i Pierwszego Lubelskiego Klubu Golfowego. Ta łączona drużyna w składzie Zuzanna Laskowska, Zofia Szarowska, Jan Piziak, Jakub Otrocki i Eryk Rak pomimo braku jednego zawodnika uzyskała 7 punktów.

Mimo braku medalu na uwagę zasługuje świetna gra najmłodszego uczestnika turnieju – 5-letniego Jerzego Hajduka (Golf Parks Poland).

Seria GolfSixes została wprowadzona, aby promować i wspierać rozwój golf wśród najmłodszych. Turnieje dedykowane są dla posiadaczy hcp powyżej 36 lub graczy bez karty handicapowej. Podobny poziom uczestników pozwala na równą i emocjonującą rywalizację, a młodzi zawodnicy nie muszą stresować się tym, że będą odstawać poziomem od bardziej zaawansowanych kolegów. Turnieje pozwalają na łagodne i przyjemne wprowadzenie w świat golfowej rywalizacji. Długość dołków i ich trudność jest dostosowana do poziomu graczy, tak aby gra sprawiała radość, a uzyskiwane wyniki sprawiały radość.

Sześcioosobowe ekipy początkujących dzielą się na pary, każda z nich rozgrywa 9 dołków w formacie texas scramble. Za poszczególne wyniki są później przyznawane punkty, według których prowadzona jest klasyfikacja. Z każdego turnieju eliminacyjnego dwie drużyny zaliczają awans do finału, który odbędzie się 1 października w Golf Park Józefów.

Następne turnieje eliminacyjne do niego odbędą się 10 września w Armada Golf Club i 18 września w First Warsaw G&CC.