Moroccanoil Ladies Golf Tour – Korus najlepsza na Śląsku

lgt22

W niedzielę 11 września w Śląskim Klubie Golfowym odbył się kolejny turniej kobiecego cyklu Moroccanoil Ladies Golf Tour. Z wynikiem +4 (76) triumfowała Julia Korus, reprezentująca Gliwicki Klub Golfowy.

W klasyfikacji generalnej strokeplay brutto do hcp 36 Korus nie miała sobie równych. Drugie miejsce należało do Marii Dudzik (Śląski KG), która zanotowała na karcie 93 uderzenia. Trzy uderzenia więcej wykonała Jadwiga Fajer (Armada GC) i tym samym zajęła trzecie miejsce.

W grupie handicapowej do 18 stableford netto zwyciężyła Jolanta Szymonek (Śląski KG), notując 31 punktów. Drugie miejsce należało do Doroty Gołojuch (Podkarpacki KG), która uzyskała jeden punkt mniej. Z takim samym wynikiem na trzecim miejscu znalazła się jej klubowa koleżanka Małgorzata Mokrzycka Kwaśnik.

Reprezentująca gospodarzy Elżbieta Banaś z wynikiem 34 pkt. wygrała kategorię stableford netto w grupie handicapowej od 18 do 27. Na drugim miejscu notując 27 punktów uplasowała się Ewa Barańska (Śląski KG). Tuż za nią z dwoma punktami mniej rywalizację zakończyła  Teresa Szlachta, także reprezentująca siemianowicki obiekt.

Wsród zawodniczek z handicapami od 27,1 do 36 w kategorii stableford netto podium należało go gospodyń. Najlepiej zaprezentowała się Ewa Fiszer uzyskując 37 punktów. Dwa punkty mniej zanotowała Kornelia Banaś zdobywając srebrny medal, a brąz przypadł Mirosławie Domagale, która również otrzymała 35 punktów stb.

Wśród zawodniczek, które rozgrywały 9 dołków czyli z handicapami między 36,1 a 54 najlepsza okazała się Halina Latocha (Tyski KG) ze świetnym wynikiem 29 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Bobak-Szalonek (Opolski KG) zdobywając 20 pkt. stableford. Brąz w tej kategorii przypadł Katarzynie Wołek (Kraków Valley G&CC) z wynikiem 18 punktów.

Zła prognoza pogody wystraszyła golfistki i tym razem frekwencja nie dopisała. Ale na panie, które stawiły się na starcie, czekała niespodzianka w postaci dobrych warunków pogodowych. Na początku rundy trochę padało, ale później się rozpogodziło i warunki sprzyjały dobrej grze. Runda przebiegła sprawnie i szybko – wspominał dyrektor turnieju Janusz Mojsiewicz.

Po zakończonym turnieju ekipa Śląskiego Klubu Golfowego ufundowała uczestniczkom tort.

Następnym i ostatnim turniejem z cyklu Moroccanoil Ladies Golf Tour będzie finał rozgrywany w Tokary Golf Club 24 i 25 września.