Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Krawczyńska i Dudek najlepsi w 5 Stars International Cup w Turcji

Mistrzyni Polski juniorek Matylda Krawczyńska (Śląski KG) zwyciężyła w rozegranym na dwóch tureckich polach Gloria Old i Gloria New turnieju 5 Stars International Cup. W kolejnych dniach na karcie zapisała 71, 72 i 69, a suma -4 dała jej triumf w klasyfikacji stroke play brutto, zaliczanej do World Amateur Golf Ranking oraz w grupie U18.

Na najwyższy stopień podium wskoczyła z aż siedmiouderzeniową przewagą nad zawodniczkami z Turcji Danielle Daniy oraz Sude Bay.

Wynikowo ostatnia runda była najlepsza, grałam bardzo dobrze. Miałam najlepszy ballstriking, tylko putty nie wchodziły… standardowo. Na całym turnieju robiłam głupie błędy, zamiast np. bogeya robiłam double’a, a mi się to w ogóle nie zdarza. Zrobiłam na przykład double’a będąc drugim przy greenie. Te błędy kosztowały mnie dużo strzałów. Brakuje mi niewiele, żeby grać na minusach regularnie, tylko muszę poprawić putty, bo długa gra już jest – mówiła.

Zwycięzcą w klasyfikacji WAGR wśród chłopców, jak i kategorii 19-23, został także reprezentujący kadrę narodową Franciszek Dudek (First Warsaw G&CC). Suma -3 (74, 72, 67) dała mu dwa uderzenia przewagi nad Turkiem Canem Gurdenlim oraz Koreańczykiem Kwakiem Seunggu. W dwuosobowej dogrywce lepszy okazał się Gurdenli.

Za Dudkiem w U23 uplasowali się Turek Ibrahim Tarik Aslam oraz Kamil Nowak (Kalinowe Pola GC). W tej samej grupie wśród dziewcząt zwyciężyła Bay Sude, przed golfistką z Kambodży Harmonie Yin, a trzecia była kadrowiczka Zofia Rzeźnik (Black Water Links).

W grupie chłopców poniżej 18 lat za Canem Gurdenlim i Kwakiem Seunggu trzecie miejsce zajął Tristan Kolasiński (Binowo Park). U dziewcząt poniżej 18 r.ż. drugie miejsce należało do Danielle Daniy, a trzecie do Niny Pitsch (Armada GC).

Przez trzy wietrze i dość zimne dni w Turcji rywalizowało ponad 85 zawodników (w tym trzynastu z HCP poniżej zera) z sześciu krajów, w tym z Polski, Turcji, Korei Południowej, Włoch, Łotwy, a nawet Kambodży. Była to druga edycja turnieju 5 Stars International Cup.