Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Dobry początek sezonu Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów

Sezon 2023 rozpoczął się dla Polskiego Stowarzyszenia Golfa Seniorów bardzo intensywnie, a i dalsza jego część będzie obfitowała w wiele ciekawych turniejów. Oto relacja z minionych, ale i zapowiedź kolejnych wydarzeń z udziałem seniorów.

Reprezentanci PSGS sezon zainaugurowali 7 czerwca od rewanżowego meczu ze Szwedzkim Stowarzyszeniem Golfa Seniorów. Mecz odbył się na pięknym polu Tegelberga Golf Club, które będzie gościć pod koniec lipca mistrzostwa Europy kobiet. Pełna informacja o turnieju na stronie www.golfsenior.pl

We wrześniu (19-21) rozegrany zostanie mecz z Węgierskim Stowarzyszeniem Golfa Seniorów.

Między 19 a 22 czerwca odbył się w Norwegii doroczny turniej organizowany przez Europejską Federację Stowarzyszeń Golfistów Seniorów Stowarzyszeń zrzeszonych w ESGA. Turniej przeprowadzono dla dwóch kategorii wiekowych: ESGA Super Seniors (65+) I ESGA Masters (75+).

PSGS było reprezentowane w każdej kategorii.  W ESGA Super Seniors Champinship (brutto) reprezentowali nas: Jan Morański (kapitan), Janusz Sikora, Marek Michałowski, Lech Sykut, Krzysztof Piskorski, Tadeusz Burzyński. W ESGA Super Seniors Cup (netto) reprezentowali nas: Janusz Kotynia (kapitan), Marek Gaik, Andrzej Gacek, Jan Dworzański, Grzegorz Zieliński, Lech Kozłowski. Nasza drużyna odniosła największy sukces w historii w tej kategorii wiekowej, zdobywając brązowy medal i zostawiając w tyle wiele bardziej doświadczonych ekip.

W ESGA Masters reprezentowali nas: Zbigniew Gołąbiewski (kapitan), Krzysztof Sokolik, Jan Wróblewski, Zdzisław Szygenda. Należy przypomnieć, że nasi reprezentanci zdobyli w 2019 pierwsze miejsce w kategorii netto, co jest dotychczas największym osiągnięciem naszego Stowarzyszenia w turniejach organizowanych przez ESGA.

Pełne wyniki 2023 na stronie www.esgagolf.com

Obecnie nasze reprezentacje uczestniczą w dwóch turniejach: w ESGA Seniors Team Championship and CUP (55+), który rozgrywany jest w dniach 27-30 czerwca w Portugalii oraz ESLGA Marisa Sgaravatti Trophy, trwający 27 – 30 czerwca w Belgii, w którym startują nasze panie.

W czasie gali na zakończenie turnieju w Norwegii, nastąpiło przekazanie flagi ESGA dla kolejnego organizatora Turnieju ESGA 65+ i 75+. Organizatorem następnego turnieju będzie Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów.

 Jest to duże wyróżnienie dla nas. Poprzednio organizowaliśmy dwa turnieje, w 2017 55+ oraz w 2019 Marisa Sgaravatti Trophy. Turniej w przyszłym roku (1 -4 lipca) zostanie rozegrany na dwóch polach Sand Valley oraz Mazury G&CC. Przygotowania przebiegają sprawnie, więc powinniśmy być gotowi na przyjęcie ponad 350 gości z 23 krajów stowarzyszonych w ESGA. Będzie to kolejna szansa na promocję seniorskiego golfa i naszego kraju.

W tym roku nasze stowarzyszenie organizuje również dwa turnieje rangi mistrzostw kraju:
– Klubowe Mistrzostwa Polski Master Seniorów (Naterki, 8-10 sierpnia)
– Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Master Seniorów (Kraków Valley Golf & Country Club, 21- 23 sierpnia).
Operatorem turniejów jest firma MidGolf.

Rok 2023 zapowiada się dość bogato, ale przyszły będzie jeszcze bardziej ciekawy!

Bogusław Bil
Prezes PSGS 


Więcej aktualności

Partner Strategiczny

Partner Generalny

Zarezerwuj TEE TIME
Dostępność WCAG