Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Audi Kids Masters w Gradi i Audi Junior Tour w Binowie

AJT Binowo 23

Zbliżający się koniec wakacji oznacza zakończenia popularnych cykli juniorskich. Jeszcze przed wielkim finałem Audi Junior Tour Masters (23-24 września, Modry Las) rozegrany został jeden turniej serii w Binowie, za to najmłodsi golfiści rywalizowali w finale Audi Kids Tour w dniach 16-17 sierpnia w Gradi GC.

Dwudniowy Audi Kids Tour Masters rozpoczął się w środę. Młodzicy z hcp do 36 rywalizowali na 18 dołkach z czerwonych tee. Wśród dziewcząt w tej kategorii brutto najlepiej poradziła sobie Natalia Domańska (Sobienie Królewskie G&CC), która zanotowała dwie rundy 77 (suma +12). Tuż za nią uplasowała się jej klubowa koleżanka Julia Fijałkowska, która podczas pierwszej rundy wykonała 76 strzałów, za to drugiego dnia 84, co dało jej sumę 18 uderzeń powyżej par. W klasyfikacji netto podium prezentowało się tak samo.

Wśród młodzików najlepszy wynik brutto osiągnął Michał Klinowski (Kalinowe Pola GC), który zakończył turniej z wynikiem +28 (89, 81). Srebrny medal do domu zabrał Miłosz Kupiec (Wrocław GC) notując rundy 85, 92 (+32). Ostatnie miejsce na podium wywalczył Jan Dąbrowski (Euler City GC) z zaledwie jednym punktem straty.

Najlepszy wynik netto wśród chłopców zanotował Franciszek Bancerz (Black Water Links GC), tuż za nim uplasował się reprezentant First Warsaw G&CC Hoang Nam Nguyen. Brązowy medal zdobył Harii Tiuleniev (Royal GC Wilanów).

Młodzicy z hcp powyżej 36 rozegrali dwie rundy po dziewięć dołków. Najlepszy brutto był Leon Weis (Tyski KG), który zakończył turniej z wynikiem +28 (52, 46). Na drugiej pozycji finiszował Antoni Kazikowski (Gorzowski KG Zawarcie) z sumą +39. Z zaledwie jednym strzałem straty na trzecim miejscu uplasował się Kacper Glinka (Opolski KG) z rundami 53, 57.

Złoty medal w kategorii netto odebrał Tomasz Jasik (Tyski KG), tuż za nim turniej zakończył jego klubowy kolega Józef Duży, a trzecią lokatę wywalczyła Ina Idzik, reprezentująca Armada GC.

Najmłodsi golfiści, startujący w kategorii dzieci, tradycyjnie rywalizowali w formacie drużynowym. Najlepszy wynik brutto uzyskała ekipa Borsuków w składzie Pola Konopka, Milena Morchen i Borys Parszutowicz. Tuż za nimi uplasowali się Ignacy Oksiński, Filip Piątek i Quynh Chi Nguyen rywalizujący jako Wilki. Ostatnie miejsce na podium wywalczyły Lwy : Marek Pejas i Marcel Szermach.

Najlepiej netto poradziły sobie Tygrysy, czyli Dawid Dobkowicz i Filip Lachowicz. Srebrne medale zabrały do domu Pantery, w składzie Iga Broniszewska, YiChen (Lufiyaa) Lu i Stanisław Raszewski.

Audi Junior Tour w Binowie

W środę rywalizację rozpoczęli także troszkę starsi adepci golfa. Tym razem juniorzy mieli okazję odwiedzić górzyste Binowo Park Golf Club. Zawodnicy z hcp do 36 zmierzyli się na 36 dołkach.

Najlepszy wynik turnieju brutto uzyskał Alex Makarewicz (Armada GC), który zanotował rundy 74 i 68 co dało mu łączny wynik -2. Na drugim miejscu finiszował Niemiec Jan Lehner z sumą +8, a tuż za nim uplasował się Marcel Baryło (Gorzowski KG Zawarcie) z rundami 78, 78 (+12).

Najlepsza wśród juniorek okazała się reprezentantka gospodarzy Nel Bryła, która zapisała 86 i 78 strzałów (+20). Z takim samym wynikiem turniej zakończyła także Emma Stelmasiak (Armada GC), ale countback zadecydował, że musiała zadowolić się srebrem. Ostatnie miejsce na podium, wynikiem 26 uderzeń powyżej par, wywalczyła Amelia Rudiak (Kalinowe Pola GC).

Niemiec Jan Lehner triumfował wśród juniorów, a na drugiej pozycji uplasował się Baryło. Brązowy medal zabrał do domu Oliwier Onyszkiewicz (gorzowski KG Zawarcie), który zapisał rundy 83 i 75 (+14).

Natasza Klimko (Black Water Links GC) z dwiema rundami 79 (+14) odebrała złoto w kategorii juniorka młodsza brutto. Na drugim miejscu turniej zakończyła Martyna Staniszewska (Armada GC) z wynikiem +20 (81, 83). Ostatnie miejsce wywalczyła Monika Kozera (GP Józefów) z suma 37 uderzeń na plusie.

Makarewicz triumfował w kategorii junior młodszy, srebro zabrał do domu Damian Klinowski (Kalinowe Pola GC) z wynikiem +25 (79, 90). Brąz odebrał także reprezentujący Kalinowe Filip Nowak z dwoma uderzeniami straty.

W kategorii netto dla golfistów z hcp pomiędzy 20.1 a 36 najlepszy rezultat uzyskał Miłosz Kołpowski (Gorzowski KG Zawarcie). Dominik Kozera (GP Józefów) uplasował się na drugim miejscy, a ostatnia pozycję na podium zajęła Giulia Piantini (Przytok GR).

Wojciech Wetoszka (Binowo Park GC) triumfował wśród hcp od 15.1 do 20. Tuż za nim uplasował się Nikodem Stręk (Przytok GR), a brąz wywalczył Dawid Wróbel (Kalinowe pola GC).

Wśród golfistów z hcp od 10.1 do 15 najlepszy wynik uzyskał Piotr Lesiakowski (Modry Las GR), na drugim miejscu finiszował reprezentujący gospodarzy Stanisław Styś. Trzecie miejsce zajął Hubert Lipiec (Kalinowe Pola GC).

W kategorii netto hcp do 10.0 złoto odebrał Aleksander Jan Oksiński (Gradi GC), drugą pozycję objął Michał Augustyn (Wrocław GC), a ostatnie miejsce na podium wywalczył Robin Stelmasiak (Armada GC).

Juniorzy z hcp powyżej 36 rozegrali dwie rundy po dziewięć dołków. Najlpszy wynik brutto uzyskał Piotr Smoroń (Open GC), który zanotował 46 uderzeń powyżej paru. Za nim uplasowała się Maja Dawid (Armada GC), a brązowy medal odebrał Bartłomiej Wisz (Przytok GR).

W klasyfikacji netto triumfował Olaf Łępicki (Wrocław GC), a tuż za nim turniej zakończył jego klubowy kolega Franciszek Koźbielski.