Mistrzowie Polski master seniorów wyłonieni

IMG 20230823 142916

W dniach 21-23 sierpnia na wspaniale przygotowanym polu Kraków Valley G&CC odbyły się Mistrzostwa Polski Master Seniorów, a równolegle Puchar Polski Master Seniorów. Mistrzostwa rozegrano w formacie stroke play brutto, natomiast rywalizację o puchar w stablefordzie netto.

Już od pierwszego dnia Henryk Konopka (Tokary GC) plasował się na czele stawki uczestników i do końca utrzymał pozycję lidera. Po rundach 77, 81 i 76 (+18) wywalczył tytuł mistrza Polski master seniorów. Na pozostałych pozycjach do ostatnich chwil następowały przetasowania, ale ostatecznie wicemistrzem został Errol Mills (Armada GC), który na karcie zapisał +24 po rundach na 83, 77 i 80 uderzeń. Trzecie miejsce obsadził Antoni Wierciński (KG Lisia Polana) z wynikiem +27, po grze na 80, 85 i 78 strzałów.

W Pucharze Polski Master Seniorów zwyciężył Grzegorz Zieliński (OUR Golf Club). Drugie miejsce zajął Kazimierz Zadrożny (Wrocław GC), a trzecie Marek Gaik (Armada).

Mistrzynią master seniorek została Brygida Morańska (Śląski KG), wicemistrzynią Ewa Kluczewska (Krakowski KG 2002), a podium uzupełniła Danuta Cesarz (Sobienie Królewskie).

W grze dozwolone były meleksy, ale pogoda i tak dawała w kość zawodnikom przez wysokie temperatury.