Gradecki 47. w Swiss Challenge, seniorzy z sukcesami na Słowacji

WhatsApp Image 2023 09 25 at 21.47.55

Seniorzy w weekend rywalizowali w Slovak Senior Championship na polu Hurba Borsa oraz na Cyprze, Mateusz Gradecki zakończył kolejny turniej z cyklu Challenge Tour.

Andrzej Dec (Tokary GC), Grzegorz Gawroński (Black Water Links GC) i Mariusz Konieczny (Binowo Park GC) wystartowali w międzynarodowym czempionacie seniorów Słowacji. W grupie senior MEN stawili się zawodnicy z ośmiu krajów. Na tee stanęli m.in. medaliści z rozgrywanych w tym roku seniorskich MP Anglik Joe Smith i Słowak Marek Sulz oraz reprezentanci i uczestnicy Drużynowych Mistrzostw Europy Seniorów 2023 z Czech, Austrii i Słowacji.

Najwyżej uplasował się Dec, który z wynikiem +12 zakończył turniej na 4. pozycji. Jako piąty z dwoma uderzeniami więcej finiszował Gawroński, a Konieczny z sumą +16 uplasował się na 7. miejscu.  Triumfował Joe Smith z wynikiem +1.

Pole Hruba Borsa było przygotowane perfekcyjnie. Jest bardzo długie, ustawione z białych tee ma około 6250 m, ale warunki pogodowe były bardzo trudne – duży wiatr przez cały okres turnieju i deszcz oraz niska temperatura były wyzwaniem. Zagraliśmy w trzech rundę treningową, a przy ustaleniu strategii gry oraz taktyki zostaliśmy wsparci przez Alejandro Pedryca, który grał tutaj w lipcu w ME div.2 i poprosiłem go o zawodniczą analizę. Musieliśmy zmierzyć się z bardzo szybkimi pofałdowanymi greenami oraz dość trudnymi tee shotami prawie na każdym dołku – opisywał Gawroński.

Po pierwszym dniu czuliśmy niedosyt, każdy mógł urwać kilka strzałów. Dobrą dyspozycję w puttowaniu miał Andrzej, mimo iż miał trudności z dystansem na długich dołkach rekompensował to dobrą krótką grą. Mariusz grał bardzo dobrze, dalekie drive’y, super żalaza, z każdym dniem coraz lepiej. Szkoda, że z powodu burzy skrócono zawody do dwóch rund i zabrakło na szansy na powalczenie o medale. Zajęliśmy bardzo dobre miejsca 4, 5 i 7 i pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Po słabym występie polskiej drużyny na DME Seniorów w Czechach ten turniej nam wyszedł i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Dla mnie turniej w Słowacji był ósmym startem międzynarodowym w tym sezonie, dobre 5 miejsce w Słowacji napawa mnie optymizmem na kolejny sezon – dodał.

W miniony weekend Jacek Kubicki (OUR GC), Sławomir Komoński (KG Lisia Polana) i Andrzej Wierzba (Olympic GC) wzięli udział w Cyprus Seniors Amateur Men’s Open w Aphrodite Hills GC. Po rundach na 77 i 79 (+14) najwyżej z biało-czerwonych uplasował się Komoński – zajął 5. miejsce. Wierzba finiszował na 26, a Kubicki 43. pozycji. Wygrał Andrew Wright z rezultatem + 7 (72, 77).

Pro Mateusz Gradecki w niedzielę zakończył udział w Swiss Challenge, które odbyło się na francuskim polu Golf Saint Apollinaire. Polak notował rundy 69, 70, 73 i 73. Z sumą -3 zakończył turniej na 47. miejscu. Triumfował Szwed Adam Blomme z wynikiem -17.