Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Golf Park Józefów triumfuje w finale Golf Sixes

Finał Golf Sixes 23 8

W podwarszawskim Golf Park Józefów w sobotę rozpoczął się finał juniorskiej ligi Golf Sixes. Turniej zgromadził rekordową liczbę uczestników, zwycięstwo wywalczyli reprezentanci gospodarzy.

Golf Sixes to liga juniorska, która od dwóch sezonów podbija serca najmłodszych golfistów. Przyjazny drużynowy format i warunki dostosowane do umiejętności to tylko niektóre z jej zalet. W sezonie 2023 odbyło się sześć turniejów kwalifikacyjnych, w których udział wzięło 161 młodych adeptów z aż 14 klubów. Kwalifikację do wielkiego finału otrzymali wszyscy zwycięzcy turniejów kwalifikacyjnych. W ostatni dzień września w Golf Park Józefów na starcie wielkiego finału stanęło 36 zawodników z 6 klubów z całej Polski.

Wszyscy zawodnicy otrzymali batony Energy Bar ufundowane oraz sygnowane przez Adriana Meronka. Zwycięzcy otrzymali także piłeczki z autografem najlepszego polskiego golfisty.

Finał składał się z dwóch rund, podczas każdej z nich drużyny podzielone na pary zdobywały punkty zgodnie z uzyskanymi wynikami. Najlepszy rezultat osiągnęli reprezentanci gospodarzy w składzie Wiktoria Sypniewska, Maja Samsel, Michał Nytka, Adam Dendewicz, Jan Kokorniak i Igor Karczewski. Golfiści z Józefowa podczas pierwszej rundy zgromadzili 6 punktów, drugi dzień przyniósł taki sam wynik i z sumą 12 punktów bezkonkurencyjnie wygrali finał Golf Sixes.

Na drugiej pozycji finiszowali Hania Haiduk, Jurek Haiduk, Robert Świerczyński, Fryderyk Kielski, Konstanty Czmuda i Oshin Dempsey reprezentujący Golf Parks Poland. Cztery punkty podczas pierwszej rundy i 5 w drugiej dały im sumę dziewięciu punktów.

Z zaledwie jednym oczkiem straty na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy Kraków Valley G&CC. Maria Kuźma, Julian Sobota, Miłosz Zając, Malachy Boyce, Leon Błaszczak i Marek Pejas zdobyli łącznie 8 punktów.

Do sukcesu ligi przyczynili się rodzice i trenerzy, którzy okazali zaangażowanie w rozwój dyscypliny wśród najmłodszych i towarzyszyli im podczas turniejów, często w odległych rejonach Polski. Pola i obiekty golfowe, które ugościły młodych golfistów oraz dyrektor turniejów Janusz Mojsiewicz. Ale przede wszystkim wszyscy młodzi golfiści, którzy wykazali zainteresowanie oraz cieszyli się z pierwszych kroków w rywalizacji golfowej.