Starty Polek za oceanem i w Europie

Polivchak Rose Series 23 1 credits Luke Walker

Nicole Polivchak przygotowuje się do kolejnego, tym razem już ostatniego, turnieju LETAS w Hiszpanii. Maja Ambroziak, Zofia Wójcik i Alicja Milewska zaliczyły dobre starty w kolejnych akademickich turniejach w USA.

W zeszłotygodniowym Calatayud Ladies Open Polivchak zanotował dwie rundy, każda po 75 strzałów. Do przejścia cuta zabrakło jej jednego uderzenia. Przez cały turniej golfistki zmagały się z trudnymi warunkami w tym silnym wiatrem i deszczem. Polka rywalizację zakończyła na dzielonej 47. pozycji.

W czwartek rozpocznie się już ostatni w tym sezonie turniej Ladies European Tour Access Series – Santander Golf Tour. Rywalizacja odbędzie się w tej samej okolicy, tym razem na polu Real Club de Golf La Penaza. Pole zostało zbudowane z poszanowaniem dla naturalnego ukształtowania terenu i zalesienia. Dołki zostały zaprojektowane z minimalną ingerencją w otaczającą je naturę. Duży wpływ na trudność pola ma także lokalny wiatr “cierzo”, który skutecznie stawia golfistom nowe wyzwania.

Arena w tym tygodniu jest w świetnej kondycji. Każdy fairway otoczony jest drzewami, więc kluczem do sukcesu będą przemyślane tee shoty i dobry course management – opowiadała przed turniejem Polivchak.

Polka rozpocznie rywalizację w czwartek o 8:40 z dołka nr 10, a w piątek ruszy o 12:55 z jedynki.

Maja Ambroziak wraz ze swoją drużyną Texas Tech uplasowała się na drugim miejscu Jim West Challenge. Turniej odbył się w Kissing Tree Golf Club w Teksasie. Drużyna “Red Raiders” zanotowała ogólny wynik -29, co pozwoliło im na drugą pozycję w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie Ambroziak uplasowała się na dzielonej 53. pozycji z wynikiem +6 (74,76 i 72).

Na czwartym miejscu podczas Gibson Bay Invite uplasował się Lindsay Wilson Collage z Zofią Wójcik w składzie. W turnieju odbywającym się w Gibson Bay Golf Course w Kentucky “Blue Raiders” zanotowały łączny wynik +89. Wójcik indywidualnie zajęła dzielone 24. miejsce z sumą +30 (84, 85 i 77).

Również czwarte miejsce zajmuje aktualnie drużyna Alicji Milewskiej – Southwestern Christian. Do zakończenia NCCAA Women’s Championship (National Christian College Athletic Association) pozostała jeszcze jedna runda. Polka aktualnie plasuje się na 11. pozycji notując rundy 84, 81 i wynik +4 po ośmiu dołkach rundy finałowej.