Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

AUDI JUNIOR I KIDS TOUR – sportowa majówka w Kalinowych

AJT i AKT Kalinowe 24 10

W pierwszy, bardzo słoneczny weekend maja, to świeżo rozbudowane Kalinowe Pola GC były gospodarzem turnieju Audi Junior Tour i rozgrywanego równolegle Audi Kids Tour. Z blisko setki młodych entuzjastów golfa najlepszy wynik uzyskał Marcin Bogusz (Armada GC).

Audi Junior Tour

W klasyfikacji głównej juniorów i juniorek z handicapem do 36 najlepszy był Marcin Bogusz zawodnik Armada GC zanotował rundy na 73 i 75 uderzeń (+4). Za nim z dwoma strzałami straty uplasował się Marcin Łukasiuk (Opolski KG), który po pierwszej wspaniałej rundzie na pr był liderem, jednak druga 78 zadecydowała o srebrnym medalu. Brąz kategorii łączonej wywalczyła Emma Stelmasiak (Armada GC), która na koncie zapisała +11 (rundy 75, 80).

W klasyfikacji juniorek brutto zwyciężyła Stelmasiak z sumą +11. Drugie miejsce zajęła Maja Malke (Sobienie Królewskie G&CC) z +22 na koncie, a trzecia była Giulia Piantini (Przytok GR) z +53.
Bogusz, który zapisał +4 na karcie został także najlepszym juniorem. Po srebro ponownie sięgnął Łukasiuk, a brąz wywalczył Alex Makarewicz (Armada GC) z rezultatem +12.
Maja Tomala i Matylda Dziadek (obie Armada GC) zakończyły turniej z tym samym wynikiem +23. Countback zadecydował, że zwycięstwo w kategorii juniorki młodszej odniosła Tomala, a Dziadek musiała zadowolić się srebrem. Za nią miejsca na podium wywalczyła Oliwia Stachurska (Gradi GC) z sumą +30 na finiszu

Triumf w juniorach młodszych odniósł reprezentant gospodarzy Damian Klinowski z wynikiem +17. Po srebro tej kategorii sięgnął Michał Cygan (Sobienie Królewskie G&CC), grając na +22, a na trzeci stopień podium wskoczył Szymon Otrocki (Pierwszy Lubelski KG) z sumą +32.
Na czele kategorii łącznej dla juniorów i juniorów młodszych bez podziału na płeć z grupy HCP 36,1-54 znalazł się Bartłomiej Wisz (Przytok GR).

Pełne wyniki
AJT HCP do 36 TUTAJ
AJT HCP 36,1-54 TUTAJ

Audi Kids Tour

Na starcie zawodów dla młodszej kategorii stanęło aż 35 entuzjastów golfa, a dopisała także pogoda, która pozwoliła na sprawną grę i przyjemne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

U młodzików z HCP poniżej 36, którzy rozegrali dwa razy osiemnaście dołków, triumfował Theo Oderinde (Sobienie Królewskie G&CC), grając na 90 i 82 uderzeń. W gronie młodziczek najlepsza była Lena Szymańska (Gorzowski KG Zawarcie) po rundach na 98 i 91.
W klasyfikacji łącznej dla młodzików i młodziczek bez podziału na płeć z grupy HCP 36,1-54, którzy zagrali dwa razy po 9 dołków, na czele stawki uplasował się Fryderyk Kielski (Legia Golf).

Dzieci tradycyjnie rywalizowały w formacie drużynowym, na specjalnie przygotowanych na ich potrzeby 9 dołkach.

młodzicy HCP do 36 TUTAJ, a HCP powyżej 36 TUTAJ
dzieci TUTAJ

Kolejnymi zawodami serii będą zmagania w Śląskim Klubie Golfowym, zaplanowane na ostatni weekend maja (30-31).

Audi Junior Tour 2024 to osiemnasta edycja ogólnopolskiego cyklu turniejów golfowych Polskiego Związku Golfa i sponsora tytularnego Audi, skierowanych do wszystkich młodych golfistów 13-21 lat. Aby wziąć udział w rozgrywkach wystarczy posiadać aktualną kartę HCP PZG i opłacić fee turniejowe w wysokości 150 zł (dla HCP 36,1-54) bądź 200 zł (dla HCP do 36). Juniorów do lat 12 zapraszamy na turniej z cyklu Audi Kids Tour 2024.