Korus najlepsza w Dr Irena Eris Ladies Golf Tour na Śląsku

Ladies Golf Tour Śląski KG 24 23

Pierwszy w tym sezonie turniej cyklu Dr Irena Eris Ladies Golf Tour w niedzielę odbył w Śląskim Klubie Golfowym, gdzie dopisała nie tylko pogoda, ale i frekwencja – wystartowało 68 kobiet, a najlepiej zagrała Julia Korus, triumfując w kategorii hcp do 36 w klasyfikacji głównej stroke play brutto.

Zawodniczka Gliwickiego KG zakończyła rywalizację z fantastycznym wynikiem 76 uderzeń (+4). Drugie miejsce na podium wywalczyła Monika Krawczyńska (Śląski KG) z sumą +12 (84). Z zaledwie jednym uderzeniem straty na trzecim miejscu uplasowała się Anna Zabłocka-Wiercińska (KG Lisia Polana).

W grupie A dla zawodniczek legitymujących się handicapem do 18 w klasyfikacji stableford netto zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Monika Szymczyk z wynikiem 42, tuż za nią uplasowała się Kamila Chamera (GP Mikołów), a ostatnie miejsce na podium zajęła Maria Dudzik (Śląski KG).

W grupie B dla golfistek z hcp pomiędzy 18.1 a 27 triumfowała Małgorzata Mokrzycka Kwaśnik (Podkarpacki KG)z sumą 37 punktów. Srebrny medal odebrała Katarzyna Terej (Royal GC Wilanów), a brąz powędrował do Doroty Czarny (Armada GC).

Katarzyna Wołek (Kraków Valley G&CC) uzyskała najlepszy wynik, 38 punktów, w grupie C dla zawodniczek z hcp od 27.1. Za nią sklasyfikowana była Katarzyna Czajka (Gliwicki KG), a ostatnie miejsce na podium zajęła Anna Bobak-Szalonek (Kraków Valley G&CC).

Golfistki z hcp powyżej 36 rywalizowały na dziewięciu dołkach w formule stableford netto. Katarzyna Wilczyńska (GP Mikołów) zwyciężyła w tej grupie z wynikiem 22 punktów. Drugie miejsce wywalczyła Agata Olma (Opolski KG), a tuż za nią uplasowała się jej klubowa koleżanka Beata Warnecka.

Pierwszy turniej z kobiecej ligi Ladies Golf Tour dopisał nie tylko świetna pogodą i atmosferą, ale także koleżeńską rywalizacją. Dzięki nagrodom od licznych partnerów serii prawie każda z uczestniczek wróciła do domu z małym upominkiem.

W tym sezonie poza wsparciem od sponsora tytularnego, czyli marki Dr Irena Eris, uczestniczki mogą liczyć na ciekawe nagrody od partnerów kobiecej serii. Wśród nich są: znany już dobrze w środowisku sklep Epic Golf, oferujący ogromny wybór sprzętu i ubrań golfowych; Wild Hill Coffee – marka certyfikowanej oraz organicznej kawy oraz sklep internetowy, który posiada wyłącznie starannie wyselekcjonowane ziarna 100% arabiki z najlepszych ekologicznych plantacji; marka premium z produktami do włosów Authentic Beauty Concept, Treasure Box – biżuteria handmade, Centrum Modelowania Sylwetki – Body Slim, Klub Golfowy Lisia Polana oraz sklep winiarski TiM S.A.

Jak zwykle gościnne były także klubowiczki ze Śląskiego, które podczas ceremonii wręczenia poczęstowały koleżanki tortami bezowymi, które cieszą się opinią najlepszych w Polsce. Słodki poczęstunek świetnie komponował się z parzoną na wydarzeniu kawą od partnera Wild Hill Coffee.

Wzorem poprzednich lat, seria ma na celu zachęcać wielbicielki golfa do gry oraz zapewnić im możliwości dalszego rozwijania sportowych umiejętności w duchu koleżeńskiej rywalizacji, Do rozegrania pozostały jeszcze cztery turnieje, w tym wielki finał na Kalinowych Polach. Następny turniej odbędzie się już 16 czerwca w Klubie Golfowym Lisia Polana pod Warszawą.