Meronk dziesiąty w Singapurze

LIV Golf Singapore Final Round

W wyznaczającym połowę sezonu turnieju LIV Golf w Singapurze Adrian Meronk zakończył rywalizację na dzielonym dziesiątym miejscu, a jego drużyna Cleeks GC na najwyższej w tym roku dzielonej drugiej pozycji. Zwyciężył Amerykanin Brooks Koepka.

Polak rozpoczął od dobrej rundy na 67 uderzeń (-4), która uplasowała go na dzielonej ósmej pozycji. W sobotę zapisał na karcie fantastyczne bogey-free 66 (-5), co pozwoliło na awans na drugie miejsce przed rundą finałową. Pomimo trzech bogeye’ów i double’a, Meronk utrzymał sumę -9 i zakończył turniej w TOP10.

Drużyna Cleeks GC w tym tygodniu uzyskała najlepszy rezultat sezonu, finiszując na drugiej pozycji z sumą -29. Do sukcesu znacznie przyczynił się Meronk, który skończył najwyżej z ekipy. Na dzielonym 14. miejscu z wynikiem -8 uplasował się Fin Kalle Samooja, a kapitan Martin Kaymer pochodzący z Niemiec finiszował na 19. pozycji z sumą -7. Zaledwie jedno uderzenie więcej zanotował Anglik Richard Bland plasujący się na 22. miejscu.

Po raz pierwszy w tym sezonie triumfował Amerykanin Brooks Koepka. Pierwszy aktywny zawodnik LIV, który wygrał Majora i już 13 maja stanie do obrony tytułu zwycięzcy w prestiżowym PGA Championship, rozgrywanym w tym roku w Valhalla Golf Club w Louisville w stanie Kentucky. W Singapurze zanotował rundy 66, 64 i 68, co z sumą -15 pozwoliło mu na pewny triumf. Dwa uderzenia straty miał Australijczyk Cameron Smith i jego kolega z kluby Rippers GC Australijczyk Marc Leishman.

Grałem bardzo stabilnie, missowałem w dobre miejsca. Kiedy startujesz z pozycji lidera, po prostu to robisz, nie musisz niczego wymuszać. Wszystko zaczyna formować jeden kształt i podoba mi się kierunek, w którym to wszystko zmierza – podsumował występ zwycięzca.

Najlepszą drużyną został Rippers GC (C. Smith, M. Leishman, m. Jones i M. Herbert). Zanotowali fantastyczne -32 i utrzymali dystans do przeciwników aż trzema strzałami. Drugim miejscem podzielili się Fireballs GC i Cleeks GC.

Cały rok wiedziałem, że w którymś momencie zaczniemy dominować jako drużyna. Uważam, że wewnętrznie jesteśmy tu najlepsi, będziemy naprawdę ciężcy do pobicia, jak tylko wszyscy będziemy w formie – zaznaczył kapitan Rippers GC Cameron Smith.

Następny turniej z ligi LIV Golf rozpocznie się 7 czerwca w Houston w USA na polu Golf Club of Houston.