Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Meronk szesnasty w Boys Amateur Championship

Adrian Meronk (KG Toya) przegrał w czwartej rundzie fazy matchplay z Brytyjczykiem Matthew Fitzpatrickiem w stosunku 2-1 i ostatecznie uplasował się na 16. miejscu mocno obsadzonego turnieju Boys Amateur Championship.

To życiowy sukces Polaka, który rok temu odpadł w pierwszej fazie matchplay tych prestiżowych zawodów.

W finałowym meczu między dwoma Brytyjczykami do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż 37 dołków. Długą rozgrywkę na polu Burnham & Berrow zakończył Harrison Greenberry, pokonując Patricka Kelly.

– Kiedy zaczynałem grę chciałem przejść przez cut, następnie przebrnąć przez kilka rund. Ostatecznie zwyciężyłem w prawdopodobnie największych na świecie zawodach dla juniorów. To wspaniałe, absolutnie wspaniałe – cieszył się nowy 17-letni mistrz, reprezentant Exeter.

86 edycja Boys Amateur Championship odbędzie się w  środkowoangielskim Nottinghamshire. Młodzi golfiści rywalizować będą na obiektach klubów golfowych Notts i Coxmoor między 14 a 19 sierpnia.