Polski team wystartuje w European Young Masters – ME do lat 16

Wtorkową rundą treningową czterech reprezentantów Polski rozpocznie udział w European Young Masters, czyli golfowych mistrzostwach Europy do lat 16. W gronie 97 zawodników i zawodniczek z 26 krajów, którzy rywalizować będą w Hamburger Golf Club znaleźli się: Karolina Dobrowolska (Śląski KG), Dorota Zalewska (Binowo Park GC), Bartosz Myszka (First Warsaw Golf & Country Club) oraz Jakub Dymecki (Tokary GC).

Pierwsza runda turniejowa (w formacie stroke play)odbędzie się w czwartek, a finał zawodów w sobotę.

W zeszłym roku krajowy team w składzie: Nastasia Kossacky (The Rancho Bernardo CC, USA), Bartosz Myszka (wtedy KG Lisia Polana), Dominika Gradecka (Toya Golf & Country Club) i Jakub Szyja (Tyski KG) uplasował się na 25 miejscu. Triumfowali Włosi, przed ekipą z Hiszpanii i Czech.

W 2011 roku, kiedy to turniej odbywał się na Węgrzech, wspaniale spisał się Michał Karczmarczyk – zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. Polska drużyna uplasowała się na 16. pozycji, a wygrali Hiszpanie.