Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Audi Junior Tour Masters – Muchajer najlepsza w finałowym turnieju

IMG 3253

W weekend 22-24 września w Modry Las GC odbył się finał juniorskiego cyklu Audi Junior Tour. Zwyciężyła Martyna Muchajer (Gorzowski KG Zawarcie) z fantastycznym wynikiem -7. W Klubowym Pucharze Polski Juniorów ponownie triumfowała Armada GC. Drugie miejsce wywalczyli reprezentanci Kalinowe Pola GC, a na trzeciej pozycji uplasowało się Black Water Links GC.

Najlepszy wynik w Audi Junior Tour Masters uzyskała reprezentantka Gorzowskiego Klubu Golfowego Zawarcie Martyna Muchajer. Podczas pierwszej rundy zanotowała 70 (-2) strzałów, w sobotę zapisała na karcie 68 (-4), a podczas rundy finałowej ustrzeliła 71 (-1). Na drugim miejscu turniej zakończyła Matylda Krawczyńska (Śląski KG) z wynikiem +3. Notowała rundy 74, 73, i 72. Brązowy medal do domu zabrała Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC), która zanotowała jeden strzał więcej niż koleżanka z kadry.

W kategorii juniorek młodszych najlepszy rezultat uzyskała Natasza Klimko (Black Water Links GC), która z fantastyczną rundą drugą 70 (-2) uzyskała łączny wynik +12. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentująca Armadę Julia Cebula, z sumą +25. Brąz wywalczyła Blana Libera (Przytok GR), która finiszowała z rezultatem +31.

Wśród juniorów młodszych triumfował Jan Pyla (Kraków Valley G&CC) z wynikiem +19. Srebro wywalczył Antoni Fijałkowski (Sobienie Królewskie G&CC), po tym, jak zanotował na karcie +23. Podium zamknął Alex Makarewicz (Armada GC), który zakończył zmagania z 28 strzałami powyżej paru.

Podium juniorek pokryło się z najlepszymi wynikami turnieju. Zwyciężyła Muchajer, tuż za nią uplasowały się Krawczyńska i Kozakiewicz.

Najlepszym juniorem okazał się Konstanty Łuczak (Open GC), który zakończył turniej z wynikiem +6. Drugą pozycję na podium zajął Marcin Bogusz (Armada GC) z +13 na koncie. Zaledwie jeden strzał więcej zanotował Mateusz Zygadło (Wrocław GC).

Wśród młodzieżowców w kategorii kobiet triumfowała Anna Grzywocz (Armada GC) z wynikiem + 17. Na drugim miejscu uplasowała się Alicja Kulig z +23 na koncie.

Najlepszym młodzieżowcem okazał się Franciszek Dudek (First Warsaw G&CC), który zanotował +6. Srebro do domu zabrał Gustaw Kawecki (Binowo Park GC) z sumą +14. Podium zamknął Łukasz Bogusz (Armada GC) finiszujący z +19.

W kategorii netto dla graczy z hcp od +5 do 10 triumfował Robin Stelmasiak (Armada GC), tuż za nim uplasował się Maksymilian Kazikowski (Gorzowski KG Zawarcie), a trzeci rywalizację zakończył Fin Miro Kempi (Kimen Golf).

Wśród zawodników z hcp pomiędzy 10,1 a 15 najlepszy wynik uzyskał Felix Łoś (Gdańsk G&CC), drugie miejsce zajął Stanisław Styś (Binowo Park GC). Na trzeci stopień podium wskoczył Adam Głodek (First Warsaw G&CC).

W kategori hcp od 15,1 do 20 triumfowała Maja Fiedorowicz (Black Water Links GC). Tuż za nią uplasował jej klubowy kolega Feliks Jerszyński. Brąz wywalczył Hubert Walicht (Przytok GR).

Wśród golfistów z hcp od 20,1 do 36 wygrał Adrian Sypniewski (GP Józefów), na drugim miejscu finiszował Jakub Cholewiński (Armada GC). Najlepszą trójkę uzupełnił Adam Pisarek (Binowo Park GC).

W Modrym Lesie rywalizowali także juniorzy z handicapem powyżej 36. W klasyfikacji brutto podium podbiła Armada GC, triumfował Wojciech Szeliga z wynikiem +71. Srebro wywalczył Oskar Guz, a tuż za nim uplasowała się Maja Dawid.

W kategorii netto zwyciężył Jakub Pyka również Armada GC, a drugą pozycję zajął Piotr Smoroń (Open GC).

Na zakończenie cyklu rozdane zostały nagrody za rankingi Audi Junior Tour.

Wśród juniorek młodszych najwięcej punktów rankingowych uzbierała Natasza Klimko (Black Water Links GC), tuż za nią uplasowała się Martyna Staniszewska z Armada GC, a trzecia pozycję zajęła jej klubowa koleżanka Matylda Dziadek.

Przodującym juniorem młodszym okazał się Alex Makarewicz (Armada GC), drugą pozycję zajął Damian Klinowski (Kalinowe Pola GC), a podium zamknął Tymon Tymoniewicz (Armada GC).

Wśród juniorek triumfowała Emma Stelmasiak (Armada GC), tuż za nią uplasowała się także reprezentująca Armadę Emilia Dawid. Trzecie miejsce wywalczyła Antonina Żurawska (Mazury G&CC).

Marcel Baryło (KG Zawarcie) zwyciężył wśród juniorów, na drugiej pozycji finiszował Krzysztof Mielczarek (First Warsaw G&CC), a na podium znalazł się także Marcin Bogusz (Armada GC).

W kategori młodzieżówców kobiet najwięcej punktów rankingowych zdobyła Anna Grzywocz (Armada GC), tuż za nią uplasowała się Alicja Kulig (Binowo Park GC). Trzecie miejsce wywalczyła Zofia Rzeźnik (Black Water Links GC).

Najlepszym młodzieżowcem w sezonie 2023 był Łukasz Bogusz (Armada GC), Franciszek Dudek (First Warsaw G&CC) zabrał do domu srebro, a brąz przypadł Gustawowi Kaweckiemu (Binowo Park GC).

Juniorzy oraz juniorzy młodsi odebrali także trofea za osiągnięcia w rankingach Polskiego Związku Golfa.

Wśród juniorek młodszych triumfowała Natasza Klimko (Black Water Links GC), tuż za nią uplasowała się Julia Cebula (Armada GC), a podium w tej kategorii zamknęła Malwina Cegła (Wrocław GC).

Antoni Fijałkowski (Sobienie Królewskie G&CC) zwyciężył w klasyfikacji juniorów młodszych. Jan Pyla (Kraków Valley G&CC) wywalczył drugą pozycję, a brąz przypadł Alexowi Makarewiczowi (Armada GC).

W kategorii juniorek przodowała Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC), tuż za nią uplasowała się Martyna Muchajer (Gorzowski KG Zawarcie), a trzecie miejsce wywalczyła Nina Pitsch (Armada GC).

Wśród juniorów triumfował Konstanty Łuczak (Open GC), srebro wywalczył Mateusz Zygadło (Wrocław GC), a podium zamknął Maciej Janusiewicz (Śląski KG).